Pozice – “Spread Eagle”

Spread Eagle neboli orel s rozepjatými křídly, jak už název napovídá, při této poloze má znehybněná osoba ruce i nohy roztažené od sebe, takže při troše fantazie připomíná orla s roztaženými křídly. Nebo velké X. Spoutaný může v této pozici stát nebo ležet.

Orel spoutaný v leže

V horizontální variantě je tato pozice nejčastěji praktikována v posteli, kdy „oběť“ má zápěstí a kotníky přivázány k rohovým sloupkům, případně k nohám postele. Ležet přitom může na zádech či na břiše. Pokud nemá nohy roztaženy příliš daleko od sebe a provazy nejsou utaženy moc těsně, bez problému člověk v této poloze vydrží i víc než 3-4 hodiny.

Výhoda této polohy tkví v tom, že je naprosto bezpečná – dominantní partner může pustit z hlavy veškeré obavy o možné poranění submisiva v důsledku spoutání. Spoutaný má naopak v této poloze velmi intenzivní pocit odevzdanosti.

Je-li v této poloze spoután muž, jeho genitálie jsou lehko přístupné pro orální i klasický sex. V případě, že spoutanou je žena, není tato poloha ve své klasické podobě vhodná pro koitální praktiky. Řešením je uvázat partnerku tak, aby měla pokrčené nohy a kolena delším provazem přitáhnout k horní části postele. Případně jemožné podložit partnerce boky polštářem.

Případně orel nucený stát

Ve vertikální variantě je spoutaná osoba fixována například k okům na zdi, nebo třeba k Ondřejskému kříži. Je opět zcela odevzdán a jeho bradavky, genitálie či hýždě jsou kdykoli k dispozici pro „mučení“, výprask a další praktiky. Nevýhodou vertikální varianty této pozice je, že je ve srovnání s některými jinými poněkud únavnější, takže spoutaný má po čase tendenci se do úvazů věšet. A to s sebou nese jistá bezpečnostní rizika.

Prostředky vhodné pro tuto pozici:

 


 

Nezapomeňte že dohoda s partnerem o tomto spoutání a jiných BDSM aktivitách je prvotní věc, se kterou musí zúčastnění souhlasit.
Pokud se chcete dočíst o základních BDSM pravidlech více – čtěte „Top 10 základních pravidel“

[dilemma]

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account