Recenze luxusního polstrovaného obojku

Polstrovaný obojek získal mou pozornost poté, co jsem zjistil, že některé jednodušší obojky svými hranami zanechávají na subinčině krku stopy. A pokud je obojek polstrovaný, má tři očka místo běžnějšího jednoho a navíc se dá zamknout, co chtít víc? Jednoduchý zámeček byl k obojku přiložen, což mě příjemně překvapilo, ale pokud chcete něco odolnějšího, malý visací zámeček seženete v každém železářství.

Na pohled rozhodně nezklame. Masivní, skoro centimetr silný, z hladké kůže, čistě provedené nýtování a rovné švy. Takovýhle nápadný obojek jasně ukazuje, kdo tu drží otěže (nebo vodítko), ale jako nenápadný doplněk oděvu určitě neprojde, leda na heavymetalovém koncertu. A ani tam se moc nevyskytují obojky se zámečkem skrz přezku…

Obojek není jen vzhledově povedený, je i odolný. Zkusil jsem ho zapnout a silou roztrhnout, ale bez problémů vydržel. Použitá síla byla přitom znatelně větší, než jakou můžete bez rizika zatížit obojek na něčím krku. Není proto potřeba se bát tohoto obojku jako úchytného bodu pro pouta nebo jiné pomůcky. Tři očka dávají na výběr a příjemnou rychlou možností je třeba připnout kožená zápěstní pouta na boční očka obojku. Ruce na sebe nedosáhnou, takže pouta si subinka nerozepne, a přezka samotného obojku má očko na zámek. Jednoduché, účinné a přední očko zůstane volné na vodítko.

Polstrování je velmi dobře provedeno, skutečně je měkké a pohodlné, nekouše ani neškrábe. Na zpocený krk se může lehce „lepit“, ale to dělá každá kůže a je snadné tomu předejít menším stažením obojku. Pohodlí při nošení ovšem neznamená, že obojek neomezuje – jako celek je dost tuhý a ten, kdo ho má na krku, bradu na hrudník rozhodně nedá. Kombinace této tuhosti a měkkého polstrování je pro běžné použití skvělá – obojek se při pohybech připomíná, ale neobtěžuje.

Přes všechny dobré stránky není obojek bez chyby. První, čistě vzhledová, je neúplné přiléhání zapínacího řemínku na spodní vrstvu polstrování – na některých místech se proto řemínek lehce krabatí. Při použití to ale nevadí a může to být jen vada tohoto kusu, protože u obojku s třemi očky je prostě obtížné udělat nýtování úplně přesně.

Druhá je závažnější – řemínek a polstrovaný podklad nejsou v poslední třetině obvodu obojku vůbec spojeny. Polstrování se proto zpod řemínku snadno vysmekne, což nevypadá dobře a řemínek s přezkou na holé kůži nepříjemně tlačí. Jeden nýt navíc by stačil, aby byl tento obojek v zásadě bezchybný, ale takhle je použití omezeno – pokud obojek nese zátěž, musíte často kontrolovat, jestli se polstrování nesmeklo. Jestli jste nakloněni vyřešit tento problém sami, několik stehů režnou nití nebo návštěva sedláře udělá ze slušného obojku výborný obojek.

V celkovém pohledu jde o velmi dobrý výrobek, kterému na skvělosti ubírá jednoduchá výrobní chyba. Kdybych znovu sháněl pohodlný a všestranný obojek v této cenové hladině, volba opět padne na tento.


 


 

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account