Latex a kůže – srovnání

Latex a kůže – dva materiály, ze kterých se vyrábí převážná většina fetiš oblečení. Oba mají své příznivce. Oba jsou tak trochu fetišem samy o sobě, svým vzhledem, pocity při nošení a vůní. Pojďme se podívat na srovnání, které vám možná usnadní rozhodování.

Cena

Cenová hladina pomůcek a oděvů z obou materiálů je velmi proměnlivá, záleží na výrobci, kvalitě zpracování a mnoha dalších podrobnostech. Obecně se dá říci, že u kůže platíte hlavně materiál, kdežto u latexu zpracování. Jednoduché body, kuklu nebo kalhotky asi seženete levněji z latexu. Jakmile začnou přibývat zipy a složité tvary, začne být levnější kůže.

Další věcí je, že latexové oblečení můžete pořídit s vnitřními dildy, nafukovacími částmi, dýchacími maskami a jinými zajímavostmi. Takové oděvy bývají někdy dražší než cokoliv, co seženete z kůže, jenže srovnatelné kousky z kůže se téměř ani nevyrábějí. Proto můžeme nejlépe srovnat „nižší střední třídu“ běžných kusů oděvu, a tam jsou ceny celkem jasné.

Vítěz: Latex 

Pohodlí

Zde bude záležet na tom, co je pro vás důležitější. Latexové oblečení oblečete i mírně menší, než je vaše běžná velikost, a oproti kůži vás ani tehdy asi nebude nikde škrtit. Zato se budete v latexu mnohem více potit, kdežto kůže je prodyšná a bez potíží v ní můžete chodit i celkem dlouhou dobu.

Latex obepíná, vytváří pocit „druhé kůže“, zároveň lehce stahuje a jakoby bojuje proti vašim pohybům. Pro mnoho lidí je tento pocit velmi zajímavý a vzrušující.

Kožený oděv nestahuje, pokud nemá šněrovačku, a tolik se nepoddává pohybům. Na druhé straně se postupem času zformuje přímo na vaše tělo a pak perfektně sedí, narozdíl od latexu je to pocit „rukavičky“ – oděvu, který je přímo váš. To s sebou ale nese i tu nevýhodu, že pokud svoje kožené kalhoty nebo catsuit půjčíte někomu jinému, nebudou mu sedět tolik.

Zatím by to byla remíza. Jenže kůže se mnohem snadněji obléká a svléká, navíc na latex můžete mít alergii (a dokonce ji můžete získat až v průběhu života). Tím se váhy posouvají.

Vítěz: Kůže 

Vzhled

Oba materiály podtrhují křivky těla, i když každý je vhodnější pro něco trochu jiného. Latexové oblečení běžné tloušťky obtahuje tělo, skrývá jen málo a mírně zpevňuje, ale nedostatky nezakryje. Kůže může být milosrdnější k těm, kteří nemají ideální postavu, ale zase tolik nezvýrazní přednosti.

Když je latex dobře vyleštěný a při oblékání si dáte pozor na zvlnění, získáte lesklý a hladký povrch, kterému se žádný jiný materiál nemůže rovnat. Kůže má oproti tomu více živočišný, agresivní vzhled.

Vítěz: remíza

Udržba a choulostivost

Latex i kůže jsou přírodní materiály, narozdíl třeba od PVC je udržba důležitá. Kůži je potřeba chránit před namočením, čistit ji (což je občas nelehké) a ošetřovat odpovídajícím příprvkem. Ale když náhodou usušíte mokrou koženou bundu poblíž radiátoru, nebo ji prostě zapomenete do druhého dne přehozenou přes židli, případné škody jsou většinou napravitelné. Hoďte latexový catsuit na radiátor nebo ho pověste na drátěné ramínko – a obtisknutý obrys už z oděvu nikdy nedostanete. Latex byste také měli chránit před delším stykem s kovy, koženými pomůckami, tmavšími latexovými oděvy, ostrými hranami… seznam je poměrně dlouhý. Navíc je latex mnohem zranitelnější, co se týká poškození náhodným zadrhnutí o roh zdi, piercing, ostrou hranu přezky pout a podobně. Když se k tomu přičte obtížnost oprvy latexového oděvu, máme jasno.

Vítěz: Kůže

Celkový vítěz: Vyberte sami – a užívejte si!

1 Komentář
  1. JFRubber 9 roky ago

    Rád bych se zeptal, čím čistit kůži v případech, kdy dochází ke styku kožené plochy s tělem: například u oboustranného oblečení/pomůcek, a tedy nechci, aby se nepřímo na kůži dostal nějaký dráždivý či přímo zdraví škodlivý prostředek. Latex je v tomto směru výrazně jednodušší. Díky předem za rady.

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account