Latex

Latex je téměř synonymem pro fetiš oblečení. Těsný a obepínající, vytvářející bezchybný lesklý povrch. Ačkoliv se to nezdá, jde o přírodní materiál – latexové oblečení se vyrábí ze stromového kaučuku.

Latexové oděvy a pomůcky mají jednu možnou nevýhodu, kterou byste si měli pojistit předem: na latex můžete být alergičtí. Můžete bez potíží (pálení, svědění) používat latexové kondomy? Latexová rukavice z lékárny vám přes noc na ruce nic neudělá? Jste v bezpečí, začněte vybírat správný obleček.

Latex je pružný, proto většinou oblečete i o něco menší velikost než třeba u kůže. Dejte ale pozor, jak je použitý latex silný – 0,45 mm se roztáhne, ale korzet z 3mm materiálu už se podá jen málo. Také si uvědomte, že menší a těsnější velikost většinou znamená menší pohodlí. Je nejlepší, když si daný kus oděvu můžete předem vyzkoušet, ale to neplatí jen u latexu.

Oblékání latexu vyžaduje čas. Použijte dostatek dětského pudru nebo silikonového lubrikantu, aby oděv dobře klouzal po kůži, a buďte opatrní, ať něco neroztrhnete. Hlavně to platí u oděvů, které se musejí při oblékání podstatně roztáhnout, třeba catsuity bez zipu.

Při nošení latexového oblečení se nejspíš budete výrazně potit, při námaze vám bude horko, ale když se zastavíte, snadno prochladnete. Latex je proto mnohem vhodnější pro hrátky v bytě nebo v mučírně než pod širým nebem. Navíc vás stahující oblečení může omezovat v pohybu nebo někde dřít, a bývá lepší si vyzkoušet pobyt v nově koupeném oblečku, než v něm vyrazíte někam na fetiš párty.

Tenký latex zvýrazňuje postavu a platí to v dobrém i ve zlém. Pokud potřebujete zakrýt baculatost, catsuit vám nepomůže a budete ho muset doplnit třeba korzetem, ale pokud máte dlouhé a štíhlé nohy, v latexu budou vypadat ještě lépe.

Koupená latexová pomůlcka bude většinou matná, a pokud je lesklá, časem zmatní. Obnovit lesk je možné silikonovým olejem nebo lešticím přípravkem na latex. Nepoužívejte jiné oleje než silikonové, můžou poškozovat materiál.

Přestože při odpovídající péči vám latexové hračky mohou vydržet velmi dlouho, jde o poměrně choulostivý materiál. Při nošení se vyvarujte se hrubých povrchů, kovových hraček s nezačištěnými otřepy, stejně jako zdrojů otevřeného ohně včetně cigaret (latex se snadno taví a nikotin na něm může zanechat skvrny). Opravit latex je podomácku poměrně obtížné a bývá jasně vidět, že jde o opravu, proto se snažte škodám předcházet.

Péče o latex

Narozdíl od kůže není latex nasákavý, proto se dá péče shrnout zhruba takto: Nepotrhat, nepropálit, šetrně skladovat.

Nenasákavost znamená, že latex se celkem snadno čistí. Běžné nečistoty lze snadno smýt vodou a mýdlem, oděv poté zavěste na široké ramínko a nechejte vyschnout. Nesušte položením na věšák nebo topení, do latexu by se mohly obtisknout nerovnosti podkladu.

Na širokém ramínku je nejlepší latexové oblečení i skladovat. Dejte si pozor, aby se nedotýkaly světlé a tmavé kusy (mohly by vzniknout skvrny) nebo latex a kožené oděvy či pomůcky (kůže může být napuštěné konzervačním olejem, který by latex poškodil). Skříň s latexem nenechávejte otevřenou, sluneční záření vašim oděvům škodí.

Na co si dát pozor

Především na to, abyste koupili skutečně latex, a ne lack nebo PVC. Když kupujete z druhé ruky, pečlivě pátrejte po jakémkoli poškození – z malé trhlinky se může brzy stát velká.

Při oblékání si sundejte prstýnky, náušnice, dejte pozor na ostré nehty. Latex je poměrně snadné protrhnout, když ho něčím „načnete,“ a ostrý roh šperku či nehtu na to může stačit.

Na ošetření a uskladnění latexového oblečení nešetřete časem. Latex umí být vděčný, ale za špatnou péči se mstí.

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account