Deprivace

Deprivace. Zbavení něčeho, omezení nějaké potřeby. Téma s BDSM nerozlučně spjaté – dominantní partner může zbavit svůj submisivní protějšek mnoha věcí a vjemů.

Omezení pohybu napadne asi každého, vždyť pouta jsou prakticky symbolem BDSM hrátek. Pouta, provazy, fólie, poutací vaky… pomůcek je spousta a je na každém, jaké si vybere.

Omezení sexuálního uspokojení – pásy cudnosti, zákaz sebeuspokojování… také častý prvek v D/s vztazích.

Nejčastěji se ale „deprivace“ používá ve smyslu deprivace smyslové. Zní to trochu hrůzostrašně, než si uvědomíme, že sem patří i jednoduchý šátek uvázaný přes oči. Omezování smyslů má několik následků. Jednak se silně zvyšuje pocit bezmoci, jednak vzrůstá citlivost ostatních (zbylých) smyslů, což se dá velmi dobře využít při hraní s doteky, voskem, bicími nástroji a podobně. Pozor ovšem na to, že co bylo za běžné situace příjemné nebo alespoň snesitelné, může být najednou příliš! Není dobré spoléhat na předchozí zkušenosti získané v jiné situaci.

S každým „ztlumeným“ smyslem se účinek násobí, proto přidávejte pomalu a nepřežeňte to. I člověk, který nikdy neměl podobné problémy, může dostat panický záchvat, když nevidí, neslyší a neví, kde je nahoře a kde dole. Mějte připravený způsob, jak co nejrychleji zbavit partnera pomůcek, které se mu přestanou líbit.

Zrak

je možné omezit mnoha způsoby, od šátku až po neprůhledné kontaktní čočky. Zajímavou možností je pouze přikázat zavření očí pod hrozbou trestu a pak střídat různé vjemy, protože při silném podnětu se většina lidí bez uvažování podívá, co se děje.

Oblíbenou možností jsou různé škrabošky, překrývající oči. Vypadají často elegantněji než šátek a pokud jsou z vnitřní strany potažené „kožíškem“ nebo jiným měkkým materiálem, narozdíl od šátku zabraňují vidění po stranách nosu. O stupeň výš jsou kukly. Některé, tenké, omezují pouze zrak. Sem patří především spandexové natahovací kukly. Čím je ale kukla silnější, tím více omezuje i sluch a tím větší pocit omezení zprostředkovává, díky tlaku na celý povrch hlavy. Kožené kukly většinou tlumí zvuk více než latexové a díky své nepružnosti více brání např. pohybu čelistí. Na druhé straně jim chybí rovnoměrné sevření ze všech stran, které poskytuje latex.

Ať už použijete cokoliv, dbejte na to, aby tlak nepůsobil přímo na oči (riziko hlavně u škrabošek, které se stahují přímo přes oči) a aby byly oči překryty materiálem, který neškrábe. Odřená víčka jsou velmi nepříjemná.

Sluch

už tolik možností nemá, a narozdíl od zraku je velmi obtížné ho skutečně „vypnout“. Nejjednodušší jsou pěnové špunty do uší, ale i přes ty je hlasitý hovor slyšet – to může a nemusí být nevýhoda. Kombinace špuntů a kukly už tlumí opravdu hodně, některé kukly jsou navíc v oblasti uší cíleně vypolstrovány, aby sluch omezily, případně se dají přes vycpávky ještě stáhnout řemínkem. Obvykle jde o takzvané deprivační kukly, určené k co největšímu omezení smyslů.  Složitější možností jsou malá sluchátka, tzv. pecky, doplněná kuklou. Je možné pustit do nich hudbu, ale také bílý šum, který úspěšně překrývá zvuky v okolí. Tato kombinace je sice nejspíš nejúčinnější, ale je potřeba dát pozor na přívodní kabely od sluchátek a nestahovat příliš kuklu přes uči, jinak brzy nastupuje bolest z otlačení tvrdými sluchátky.

Čich

je možné odstranit pěnovými špunty v nosních dírkách, ale omezuje to dýchání, znamená to nemožnost použít většinu roubíků (s výjimkou kroužkových typů) a snadno to spouští nepříjemné pocity. Zde opět bodují kukly – pokud jsou z kůže nebo latexu, většinou mají specifickou vůni, která stírá jiné pachy. Nejdůkladnější pomůckou je bezpochyby plynová maska, protože většina filtrů pohltí i pachy ve vdechovaném vzduchu a maska je navíc výrazně cítit gumou.

Chuť

obvykle není podstatné omezovat, protože při BDSM hraní se málokdy jí a pije. Když ale taková potřeba vyvstane – většina lidí ztratí chuť, když má ucpaný nos. V tom případě obrovský pozor, protože ústy je pak potřeba nejen jíst a pít, ale především dýchat! Je snadné jídlo či nápoj vdechnout a začít se dusit. Varuji před překvapivým nalitím i jen trošky tekutiny do úst nepřipravené osoby. Jestli to chcete udělat, tak opravdu po kapkách a nechte je stékat po rtech. Teprve pak můžete zkusit doušek.

Hmat

se snižuje obtížně, protože kůže dobře vnímá změnu doteku a tlaku. Když ale místo pout a provazů použijete na znehybnění partnera pomůcky, které tlak rozkládají na velkou plochu (svěrací kazajku, poutací rukávy, stahovací vak na celé tělo a podobně), pro spoutaného je mnohem těžší se proti poutům „zapřít“ a chybí pocit tlaku úzkého pouta na kůži. Vrcholem je samozřejmě mumifikace fólií a ještě více např. nafukovacím kokonem. V případě, že nejste tolik nároční a stačí vám zneschopnit partnerovy ruce, můžete použít různé bondage rukavice, od šněrovacích kožených až po nafukovací „boxerky“. V takových rukavicích navíc nemůže použít prsty k rozepínání přezek a podobně.

Tečkou v deprivaci může být zavěšení, které spoutanému sebere pocit pevného bodu v prostoru. Druhou, drsnější „třešničkou“ může být omezení dechu. Ani jedno však není nic pro začátečníky a proto zde rady a návody neuvedu. Jestli chcete experimentovat, buďte opatrní na sebe i partnera.

Veselé hraní!

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account