Femdom

Femdom (neboli female domination) znamená hrátky, při kterých je žena v dominantní roli. Submisivní stranou může být samozřejmě muž i žena, ale zde se podíváme hlavně na tu obvyklejší dvojici: domina a submisiv.

Při femdomu jsou časté ponižující praktiky, které utvrzují nadvládu dominy. Dává to smysl, protože až na výjimky není žena schopná submisiva přemoci fyzickou silou, a spoléhá proto na to, že submisiv se nechá. Vznešeněji řečeno – domina spoléhá na to, že submisiv podlehne jejímu šarmu a síle osobnosti. Ne náhodou bývá obvyklou součástí i tematické oblečení dominy, podtrhující přitažlivost, často kůže nebo latex zvýrazňující postavu a kozačky na jehlovém podpatku.
Samotné hrátky se silně liší podle role, kterou submisiv hraje. Může být otrok, tedy vyloženě bezprávná hračka, a nebo být sice podřízen, ale přitom mít i práva. Sem patří například role sluhy nebo řidiče. Další skupinou jsou pak prvoplánovité „hry na něco“, třeba na dozorkyni, zneužívající vězně, nebo na lékařku, která vydírá a zotročuje svého pacienta.
Femdom nabízí spoustu zábavných praktik, a proto se podívejme alespoň na některé:
Oproti BDSM hrám, kde je dominantní muž, se při femdomu mnohem více vyskytuje péče o tělo dominanatní strany. Může jít o masáž zad, pedikůru… ale také uctívání nohou, pozadí nebo jiných částí těla. Okolo nohou dominy se všeobecně točí mnoho praktik – od líbání bot na začátku hrátek přes různé formy footfetishe až po šlapání na submisiva nebo jeho mučení pomocí jehlových podpatků.
Jako trest nebo pro pobavení krutějších domin se často objevuje CBT, tedy mučení mužských genitálií. Sem patří vše od symbolického výprasku přes penis až po ballbusting (kopání do varlat). CBT je jakýmsi odrazem toho, že domina má submisiva v hrsti a ačkoliv je sama fyzicky slabší, dokáže ho bez velkých potíží dostat až na podlahu, pokud se jí bude chtít.
S CBT může být úzce spojeno nošení pásu cudnosti. Domina tím ovládá submisivovy orgasmy i mimo svůj přímý dohled a krom toho je pás (nebo spíš klícka, ve většině případů) při nošení cítit: hmatatelná připomínka submisivovy podřízenosti. V mnoha pásech je ale možné orgasmu dosáhnout i bez sundání, takže bez velmi pečlivého výběru pomůcky jde někdy spíš právě o připomínku než o skutečné zabránění „nedovolenému“ orgasmu.
Téměř symbolem femdomu je strap-on, tedy znásilnění muže připínacím penisem. Jen máloco tak obrací vnímaný poměr sil, než když musí muž pasivně přijímat anální sex. Stejně jako jiný anální sex to ovšem může být nebezpečné, začínejte proto pomalu a nešetřete lubrikantem. Strap-on „nasucho“ je možná vhodný do submisivních fantazií, ale ty už obvykle nezahrnují trapnou návštěvu lékaře kvůli natrženému svěrači nebo střevní sliznici.
Počítejte také s tím, že domina často nemá ze strap-onu příliš velké fyzické potěšení, protože postroj s dildem se obvykle jen opírá o její tělo. Existují ale i připínací dilda, která se zadní částí vkládají do pochvy, případně mají jiné možnosti stimulace nositelky.
Důraz na pohodlí a rozkoš dominy naopak klade facesitting. Zde domina sedí submisivovi na obličeji a ve většině případů ho dusí svým klínem nebo pozadím. Submisiv ji přitom může orálně uspokojovat. Není to ale nutnost, v některých případech jde jen o ukázku nadvlády a o hru se submisivovým dýcháním. Jako s každou variantou breathplay buďte i s facesittingem velmi, velmi opatrní, zejména pokud je submisiv spoutaný tak, že se nemůže sám osvobodit.

Zaujaly vás možnosti? Namasírujte partnerce nohy, půjčte jí bič… a hra může začít.

1 Komentář
  1. davidaugustin 9 roky ago

    Dominance jeobrovsky dar, ktery dela kazdou zenumnohem krasnejsi.

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account