Kokosový provaz

Kokosový provaz

Kokosový provaz

Kokosový provaz
O provazech, které se používají na Shibari, bylo již napsáno mnoho a daleko lépe, než kdykoli svedu já, přesto zde zkusím popsat provaz, který mne velmi zaujal.
Pro účely svazování se nejlépe hodí jutový, nebo konopný provaz. Bavíme se zde samozřejmě o stáčeném, trojpramenném, upraveném provazu, který je ošetřený přírodními postupy. Provaz by měl být nejlépe pevný, pružný, napuštěný olejem a měl by příjemně vonět. K naolejování se používá nežluknoucí olej. Konce provazů jsou většinou zabezpečeny nárazníkovými uzly, které pomáhají k napojování dalších provazů, chloupky na provazu jsou opáleny.
Takové provazy nemá cenu kupovat v normálních obchodech, kde jsou napouštěny chemickým koktejlem, ale je potřeba vyhledat specializované obchody se zaměřením na shibari, nebo nakoupit přímo u Riggerů, kteří se tímto zabývají. Provazy mají obvykle délku 8 m a průměr kolem 6 mm.
Rozhodně není dobrý nápad začít vázat bez odborného vedení. Pokud by jsme se touto cestou bez dobrého průvodce vydali, koledujeme si o zranění, nebo v krajním případě, až o nechtěné usmrcení. Proto před prvním vázáním navštivte některý z mnoha kurzů o shibari, kde se naučíte základy vázání, nebo můžete navštívit některé stránky, které se této problematice hlouběji věnují.
První věc, kterou před jakýmkoli vázáním uděláme je domluva s vázaným, aby neustále kontroloval svou citlivost v končetinách. Dále si připravíme nůžky s kulatou hlavou pro rychle přestřižení provazů, které použijeme, kdyby nastaly komplikace ohrožující na životě.
Provazy, které budeme používat ke klasickému vázání jsou popsány výše. Provaz, kterému se zde věnuji, se pro účely shibarim moc nehodí, natož pro milovníky klasické bondage, ale je vynikající pro vyznavače bolesti. Kokosový provaz rozhodně není pro začátečníky, měli by se mu věnovat spíše zkušení Riggeři, kteří s ním umí vázat.
Provedení
Kokosové provazy se vyrábí z kůry plodů kokosové palmy. Nejlepší vlákna pro vázání provazu se získávají z nedozrálých ořechů s dlouhými, hustými plevami, které usnadňují zkroucení a spojování (vytvářejí lano silnější). Vyloupaná kůra plodů se vkládá do košů, nebo pytlů na devět měsíců do mořské vody, aby se svazky vláken uvolnily. Vlákna jsou po vytažení zmačkaná, musí se od kůry oddělit a rozvolnit na jednotlivá vlákna. Dále se zbavují mytím všech nečistot, aby se mohly nechat několik dní uschnout. Mají většinou délku 15-35 cm a  tloušťku 0,3-1mm.Vlákna se dále stáčejí v pramenech do provazu požadované tloušťky a délky. Kokosový provaz není moc silný, v tahu má malou pevnost většinou je schopen unést zátěž, která odpovídá polovině nosnosti bavlněného provazu. Barvení tohoto provazu je obtížné, proto se nechává v přirozeném zbarvení do žluta, až tmavohněda. Provazy se většinou používají tam, kde nevadí jejich tuhost a ostrost, jsou velice prašné a pichlavé na dotek.  Na druhou stranu mají nejlepší trvanlivost a lépe odolávají plísním.
Pocity vázaného
Provaz působí velmi nepříjemně již při prvním kontaktu. S pokožkou si příliš nerozumí a při delším ponechání vytváří typický vzor, pro kokosový provaz. Vystupující vlákna kokosu se opravdu časem začnou zapichovat do kůže. Před použitím provazu je lepší nechat jej třeba na ruce po 30 min a sledovat reakce těla. Pokud se z provazu uváže hrudní postroj, stane se velmi nepříjemným společníkem na vašich cestách.
Na konec mohu jen doporučit víše zmiňované. Tento provoz patří do rukou zkušených, případně přiměřeně seznámených. Je to zvláštní doplněk pro každého, kdo má oblibu v Semenawě.
IMG_20180210_145038  IMG_20180210_145116  IMG_20180210_145241IMG_20180210_145026
0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account