Kůže

Kůže je velice tradiční materiál na výrobu BDSM pomůcek a oděvů. Má osobitou vůni, lesk, povrch… do určité míry může být i fetišem. Zároveň skvěle vypadá a narozdíl od tenkého latexu více schovává nedostatky těla. Oproti jiným „fetish“ materiálům má tu výhodu, že je prodyšná, a tím pádem je možné dobře vyrobené kožené oblečení pohodlně nosit delší dobu, aniž by se nositel koupal v potu. To platí nejen pro kalhoty, topy a podobné kusy oděvu, ale i pro svěrací kazajky, celotělové poutací vaky a další pomůcky, ze kterých je (pokud jsou z latexu nebo PVC) brzy malá soukromá sauna.

Kůže se postupným nošením lehce tvaruje podle těla uživatele. Oděvy se stávají pohodlnějšími, kukly přiléhavějšími, řemeny se lehce protáhnou… počítejte s tím už při nákupu. Oděv, který je vám ze začátku lehce těsný, si po nějakém čase „sedne“ a roztáhne se. Silné kůže (ze které bývají opasky, pouta a podobně) se to příliš netýká, pokud ji nenamočíte do vody nebo nepropotíte skrz naskrz, ale tenká kůže, ze které se šijí oděvy, se zejména nošením na holém těle může vytvarovat znatelně.

Obrovskou výhodou kožených oděvů je jejich opravitelnost. Kůže se příliš často netrhá, hrozí spíš prodření o hrubý povrch nebo proříznutí švu provedeného příliš tenkou nití, případně utržení nekvalitně připevněné přezky, spony nebo jiné součásti. Většina povrchových oděrek se dá napravit krémem na boty vhodného odstínu, otvor je možné zašít nebo překrýt záplatou z podobného materiálu a někdy je možné i zastřít, že šlo o opravu.

Z kůže si můžete zakoupit ledacos, od spodního prádla a postrojů přes kalhoty až po šaty nebo svěrací kazajku, výběr je na vaší fantazii.

Péče o kůži

Kůže je přírodní materiál a z toho vychází i nutnost vyšší péče. Snažte se kůži nenamočit, a když už je mokrá, nechte ji vyschnout pomalu a v průvanu. Rozhodně nesušte u topení, kůže by ztvrdla. Po důkladném vyschnutí ji pak natřete balzámem na kůži – není ostatně od věci kožené oděvy a pomůcky ošetřovat pravidelně, odvděčí se vám delší životností.

Když je kůže špinavá, čistěte ji jen slabě navlhčeným hadříkem, špínu lehce stírejte a nesnažte se ji vydrhnout, jinak poškodíte povrch materiálu. Když si nevíte rady, vezměte radši váš oblíbený kus oděvu do čistírny.

Skladování kožených oděvů a pomůcek je jednoduché. Oděvy zavěste (na široká ramínka, protože úzká se můžou obtisknout do materiálu), pomůcky můžete i položit. Je lepší kůži nepřekládat, z ohybů se po nějakém čase může oloupat barva anebo se kůže lehce protáhne a ohyb v ní zůstane viditelný i po rozložení.

Nevýhodou kůže je, že saje pot a tím může postupně tvrdnout. Tvrdnutí se dá sice předejít pravidelným ošetřováním vhodným přípravkem na kůži, bohužel kůže saje i jiné tekutiny. Kožené kalhotky, nošené přímo na tělo, jsou vzhledově určitě skvělé… ale možná dlouho nevydrží, protože se po každém vzrušení majitelky musejí vyčistit a tím se opotřebovávají.

Na co si dát pozor

Na cokoliv, co má jako materiál uvedeno „eko kůže,“ „PUR kůže,“ „recyklovaná kůže“ a podobně. Nejde pak o kůži, ale o koženku nebo podobný materiál. Koženka je neprodyšná, neformuje se podle těla, poměrně brzy se začne trhat nebo odlupovat. Podobné oděvy a pomůcky bývají mnohem levnější, protože jsou i mnohem méně kvalitní než skutečná kůže.

Kožené pomůcky a oděvy bývají drahé, věnujte proto před nákupem čas prohlídce svého kusu, ať nejste zklamáni. Dobře vybraný oděv z kvalitní kůže vám pak bude sloužit mnoho let.

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account