Skoro náboženské zamyšlení o BDSM

Snad nikoho neurazím, ale jedná se spíš jen o zamyšlení nad tím jak je náboženství s BDSM spjaté. Na rovinu o náboženství nevím takřka nic. Budu mluvit všeobecně a snad si každý dovede najít jistou pravdu v tom co tu napíši jako myšlenku.

Vezmu v potaz symboly náboženské, neptejte se mne co je z jaké víry (to opravdu nevím) 🙂

 • Ježíš Kristus – nese si kříž a nasazenou potupnou trnovou korunou (jistě ponižující fakt) a přitom je bičován pány. Nepřipomíná vám to prvky z BDSM? Nebo by si toto někdo z Vás snad rád i zkusil?
 • Nevím kde to bylo, ale papež umývající nohy hříšníků není v tomto prapůvodně footfetish a úcta? No je pravda že bych se raději staral o krásné nohy žen, ale princip to nepopře.
 • Nesklání se snad papež k políbení země z důvodu projevení úcty? Stejně jako submisivní člověk se sklání k nohám svého pána či paní?
 • Na políbení prstenu papeži se dívám jako projev úcty a to je velká podřízenost, nebo se pletu? Ten kdo to dělá toto dělá to dobrovolně ze svého přesvědčení a je za to vděčen. Tomu se říká submisivní postoj a hlava církve je zde dominantní a shlíží na všechny co se jen snaží teto cti docílit.
 • Nevím abych se nemýlil, ale k políbení lemu hábitu papeži je třeba něco dodávat?
 • Mniši v klášterech co se sami mrskají do krve. To je přeci jasný projev masochismu a sebe ubližování, které si církev žádá.
 • Přesvědčování tzv. svých oveček ať žiji v chudobě, a odevzdají majetek církvi je toto vychytralost? Nebo je toto prostě jen způsob jak ponížit lid a ovládnout jej?
 • Samotné křižácké války a hrůzy co v nich byly to je přímo rodiště hříchu, ale co si budeme nalhávat v každé válce se vraždí, znásilňuje, trestá a mučí, aby se dostaly odpovědi na otázky. Tak mne napadá ještě nevznikly i Pásy cudnosti v křižáckých válkách respektive při odjezdu rytířů?
 • Inkvizice vždyť hodny na čarodějnice organizovala církev. A nebylo snad kolem inkvizice mučení, znásilňování, potupení lidské důstojnosti, i když nešťastnice nebyly v tomto dobrovolně. Podívejme se jaké mučící nástroje vynalezli v této době zvrlí inkvizitoři? A ty samé se v jistých podobách používají v bdsm dodnes.  Však zvrhlosti inkvizitorů nedosahuje snad žádný z BDSM pozitivních lidí.

Jak vidíte nejsem znalec církve, ale co mi z tohoto vyplývá je fakt, že vlastně církev odsuzuje své vlastní symboly. Nestydí se za ně snad?

Ještě jednou se omluvám pokud jsem tím někoho urazil, ale bud zároveň rád pokud dodáte své názory

 

7 Komentářů
 1. jakubko 7 roky ago

  Nuž, pravdu máš – a takisto aj v iných náboženstvách to je tak. Teraz ma skôr zaráža názor cirkvi na isté veci spojené so sexualitou.

 2. fobu 7 roky ago

  Čekal jsem skutečně zamyšlení. Článek ale pouze ukazuje na příkladu církve, že ve všech dobách byly osoby, které své mocenské postavení zneužívaly k ponižování ostatních. Příklady z aktuální praxe církve jsou – jak to napsat slušně – úplně mimo. Když už o takovém tématu píšeš, napřed si k tomu aspoň něco přečti nebo se zeptej někoho, kdo o tom něco ví. Tohle je prostě blábol.

 3. jirs 7 roky ago

  “Na rovinu o náboženství nevím takřka nic.” A z textu je to vidět. Spíš než o náboženství je text o tom, jak všude vidíš BDSM. Přitom má článek tak zajímavý název. V textu pak není ani náboženství, ani zamyšlení, a vlastně ani BDSM. Navíc s tolika faktickými chybami, že je asi ani nemá význam vypisovat. Až příště budeš o něčem psát, zkus si o tom nejdřív zjistit fakta.

 4. Author
  Jan 7 roky ago

  Děkuji za příspěvky jak jsem napsal nejsem věřící a nemíním nikoho odsuzovat, však jak zde bylo správně řečeno je to jen o tom jak prvky z BDSM jsou vidět všude. A je to jen o tom jak si to kdo vezme a neměl tento článek být nějákým výpisem hystorických omylů, či snad současných problémů.

 5. jurosik 7 roky ago

  ja by som osobne náboženstvo v tomto poňatí s BSDM nestotožnoval, je pravda, že tie prvky čo boli poukázané sa čiastočne prelínajú avšak, podla môjho názoru to ide celými dejinami ludstva a hlavne v spoločnosti ako takej kde je tieda ( skupina) vädnúcich a ovládaných. ovládaný vždy prejavovali úctu ( dobrovolne či nasilu) voči vládnucemu jednotlivcovi či skupine. klaňanie pokora atď. možno by stálo za zmienku trochu rozpracovať vzťah inkvizície a BDSM čo má podľa mňa k sebe najbližšie, až nato že nešlo o konsenzuálne vykonávané praktiky. viem si reálne predstaviť že určitú skupinu ludí vzrušoval pohlaď na mučenie a popravy iných ľudí. Darmo bola iná doba…. surová a drsná. ľudí vždy lákalo násilie a smrť . popravy, gladiátori, zápasy…..
  napr. aj japonské bondage bolo pôvodne určené na trestanie a mučenie. mnoho z týchto prvkov sa pretransformovalo do dnešných BDSM praktík…..

 6. davidaugustin 7 roky ago

  Ja jsem krestan, ale svobodny, tak resim dilema, jestli je lepsi vzhlizet k Bohu nebo krasne zene.

  • jirs 7 roky ago

   Jako že křesťané nemohou vzhlížet ke krásným ženám? Kde jsi to vyčetl? Křesťanství pochopitelně nic takového nezakazuje.

Zanechte komentář

©2022 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account