Top 5 největších mýtů o BDSM

Vzhledem k obrovské popularitě “50 odstínů šedi” se začalo mnoho lidí ptát, jak to vlastně v BDSM komunitě chodí doopravdy. Pojďme se tak podívat na 5 největších mýtů, které o BDSM kolují.

1. BDSM zahrnuje sadistické a masochystické prvky

Není to pravda. Mezi BDSM, sadismem a masochismem existují jasné hranice. Druhé a třetí jmenované totiž zahrnuje psychické či fyzcké utrpení partnera, zatímco BDSM nikoliv. BDSM si na to ve své podstatě hraje – jde tak vlastně o hru, při které jsou předem rozdány role a na bezpečnost obou (či všech) je kladen veliký důraz zejména v případě, kdy nejde o dlouhodobé partnery.

2. BDSM je o experimentování mezi neznámými lidmi

Také špatně. Naprostá většina lidí, kteří sympatizují s BDSM, jsou dlouhodobí partneři, kteří se znají nebo spolu žijí po mnoho let a v mnoha případech jde dokonce o celoživotní partnery. Samozřejmě, nejedná se o znuděné miliardáře se spoustou volného času, ale často o vysoce vzdělané, úspěšné a sociálně dobře postavené lidi.

3. BDSM je o bičování a řetězech

Opět špatně. Členové BDSM komunity se nezaměřují výhradně na biče nebo řetězy a mnoho z nich nakupuje pomůcky v běžných sex-shopech či e-shopech (další mýtus je, že jejich domovy vypadají jako “červený pokoj” z “50 odstínů šedi”). Mnoho žen preferuje například silikonové či bavlněné pásky přes oči před svazováním řetězy, někdo je zase ale třeba vysazený na elektrostimulaci, propichování kůže apod.

4. Partneři jsou buď dominantní, nebo submisivní

Naprosto špatně. Nejčastějším typem v BDSM jsou ti, kteří nepatří ani na jeden konec spektra, ale doprostřed. Nazývají se “Switch” a dle jejich nálady a domluvy s partnerem na sebe mohou vzít jakoukoliv roli. Zajímavostí může být, že lidé, kteří jsou v reálném životě spíše dominantní, mají tendence být v BDSM v roli submisiva a naopak. Stejně tak se může zdát, že je to dominant, který vždy ovládá celé dění, ve skutečnosti jde ale o to, kdo je “top” a kdo “bottom”, tedy pro čí potěšení se celá show odehrává a zdaleka to tedy nemusí být vždy dominant.

5. BDSM je novodobý a vzácný fenomén

Obojí je špatně. BDSM je zde již celé věky, ale většího rozmachu se dočkalo až po druhé světové válce, k čemuž přispěla například i subkultura koženého oblečení v komunitě gayů. Co se popularity BDSM týká, na základě výzkumu z roku 2017, prováděného mezi 600.000 dobrovolníky vyplynulo, že více jak 50% z nich je pro bondage.

 

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2024 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account