Svatá stopka

Text byl uveřejněn za souhlasu jeho autora z webu http://dommuz.blog.cz.

Co je vlastně stopka ?
Stopka je obvykle domluvené slovo, nebo gesto, které má zastavit jakékoliv hrátky mezi partnery.
Stopku mohou použít obě strany SUB i DOM. I dom může cítit, že je něco v nepořádku, nebo že to chce z nějakého důvodu zastavit.
I když můžete znát partnera sebelépe, nikdy přesně nevíte co se mu zrovna honí hlavou, v jaké je náladě, nebo co mu je zrovna příjemné a nepříjemné a jak moc.
Stopka je taková záchranná brzda, třeba když cítíte, že vám není nejlíp, nebo třeba když na Vás přichází mdloby apod.


Stopka by ovšem měla být používána s rozumem. Uvedu dva hraniční příklady:

1) Sub používá stopku často – tu má nepohodlnou pozici, tu potřebuje na wc, tu se jde napít, tu jde rozsvítit světlo, atd.
Přitom i to se dá řešit v rámci hrátek bez použití stopky např. říci svému dom: “Pane smím na WC ?”

2) Sub se snaží stopku nepoužívat.
Po hrátkách si sub stěžuje, že výprask byl příliš velký, že byla svázána příliš dlouho atd. Na dotaz proč nepoužila stopku je odpověď: “Když já to chtěla vydržet” v horším případě “Ale my jsme si žádnou nedomluvili”

Všechno je vždy na vzájemné domluvě, obvykle pokud už se partneři nějakou dobu znají, tak stopku nepoužívají. Jednak proto, že znají nějaké hranice protějšku a pak proto, že už poznají kdy je to na protějšek příliš. Ale třeba taky pro to, že komunikují, že se sub nebojí a nemá zakázáno říct pánovi, že si na něco netroufá, nebo že už je něco příliš atd. To ovšem nevylučuje, že stopku nemají domluvenou.

Ovšem pokud začínáte, pokud protějšek neznáte, má být stopka pomalu povinná a domluvená oběma stranami.
Bohužel nejednou už jsem slyšel od ženy jak ji muž nasliboval hory doly, stopku měli domluvenou, ale když ji použila tak slyšela jen infantilní slova typu “Ale to přece zvládneš” “Ty chceš přeci víc” “Na to já nehraju” atd atd.
Pokud tohle dom udělá, není dobrý dom. Dal slib a svoji čest na to, že se mu dá věřit, že si stopku domluvili, že s ní souhlasil. Pokud se mu nedá věřit ve stopce, v čem se mu věřit dá ?

Jako slovo můžete použít cokoli, třeba slovo “STOP”, ale stává se že třeba jsou lidé rozvášnění a křičí stop ve vášni ne proto, že by chtěli něco stopnout. V tom případě je lepší vybrat jiné slovo. Slovo by mělo být jasné a krátké. Ne že jako stopku musí obě strany odříkat Erbenovu Kytici a bez chyb.

Pokud třeba sub má zakázáno mluvit, nebo mluvit nemůže, tak jako stopka se dá použít třeba 3x zaklepání prsty nebo 3x zahuhlání atd.

Pokud si nejste jistí, používá se i dvoustupňová stopka.
První stupeň znamená, že třeba potřebujete pauzu, vydechnout atd.
Ale druhý je definitivní.
Třeba semafor. Slovo oranžová znamená potřebuji vydechnout, dej mi chvilku atd.
Červená je stop – nechci dál pokračovat, něco se děje, atd. atd.


Poznatek z praxe: Stopce se nevyhnete ani jako sub, ani jako dom. ALe pokud jste dom, tak čím méně stopek uslyšíte, tím to je pro Vás větší plus.

Takže stopce zdar 🙂

0 Komentářů

Zanechte komentář

©2021 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account