[Blog] Proč nereagujeme?

     Internetové seznamování s sebou nese jedno velké úskalí pro muže. Na běžných seznamkách je zhruba 2/3 mužů a jen 1/3 žen a to momentálně mluvím o naprosto obyčejných, převážně vanilkových seznamkách. V případě BDSM zaměřených seznamek to je ještě více v neprospěch mužů, přičemž submisivní muži převažují nad těmi dominantními, ovšem dominantních žen je podstatně méně než těch submisivních. Toliko ke zběžné statistice.

     Proč tomu tak je? Mužská sexualita (a přístup k ní) je zkrátka značně rozdílná od té ženské. Co bychom také chtěli, když několik předešlých století směly ženy při sexuálním aktu jen tiše ležet a maximálně nenápadně vzdechnout. Hlavně si to neužívat, protože to je hřích a za ty se upaluje. Naproti tomu se mužům stavěly nevěstince, pořizovaly fraucimóry a trpěly metresy. Nás ženy stálo hodně krve, potu, slz a spálených podprsenek, abychom si mohly vydobýt nárok na orgasmus a antikoncepci. Nicméně nám v tomto ohledu chybí jakési volnomyšlenkářství a vědomí, že když chceme tak vlastně můžeme.
     Vzhledem k tomu, je tak pro ženu velmi těžké přiznat si, že se jí líbí něco, co je většinovou společností považováno za něco nevhodného. Pro řadu z nás je k tomu zapotřebí velké vnitřní smíření abychom si něco takového přiznaly. Spousta žen si to zkrátka radši nepřizná a žije tak v domnění, že je sex zkrátka nebaví a není co řešit.
     Na zajímavou myšlenku mě přivedl jeden můj známý. Na BDSM webech v podstatě chybí některé věkové skupiny žen. Nejvíce je zde žen do 30 let, od toho věku už počet uživatelek v jednotlivých věkových skupinách klesá geometrickou řadou. Naproti tomu je v rámci mužské BDSM populace nejvíce zastoupen věk 30-40 let. Ve věkové skupině 40-50 let je mužů přibližně 6x více, než žen ve stejné věkové skupině. Čím to je? Opět bych se odvolala na nátlak společnosti a historické souvislosti. Od pravěku byli ženy “zadané” od okamžiku první menstruace, kdy bylo jasné, že jsou plodné. Pravda, většina z nich stihla porodit desítku dětí a před 30 rokem umírala. Ještě na začátku minulého století bylo hlavním cílem ženy bylo vdát se, hlavně nezůstat na ocet. Od těch dob už jsme se značně vzdálily, nicméně pořád se nás drží to, abychom nezůstaly samy. Po “třicítce” tak je většina z nás už zadaná, případně vdaná, někdy tak trochu za každou cenu. Řešíme tak naprosto odlišné starosti, než je sexualita. Do které školky dáme dítě? Je lepší ortopedická obuv s podrážkou nebo bare-foot? Má manžel čisté trenýrky? Kterou košili mu mám požehlit na zítřejší jednání? Co budu zítra vařit? Zaplatila jsem elektriku? Poslala jsem faktury? Ve změti drátů, které máme v hlavě, to probíjí a jiskří, sexuální život jde mnohdy stranou, protože povinností je tolik, že už na něj zkrátka nestačí naše mozková kapacita. S věkem starosti přibývají. Muži pochopitelně řeší jiné věci – kariéru, krizi středního věku, upachtěnou semetriku, která vedle nich každý večer uléhá, aniž by projevila sebemenší zájem o jejich pohlaví. A jsme u té nerovnosti ve věkovém zastoupení.

     Sečteno podtrženo, v reálné praxi to vypadá tak, že každé alespoň trochu perverzní ženě, přijdou denně desítky většinou nic neříkajících zpráv. Naivně tak vyplňuje profily, upřesňuje co hledá a co ne, snaží se přiblížit svou osobu, aby odradila nekompatibilní jedince. Jenže, ono to ve výsledku nemá skoro žádný efekt. Nastává tak poměrně nepříjemná situace, kdy se denně přehrabujete nesmyslnými a nic neříkajícími pozdravy s vadnou interpunkcí a gramatikou, které nevypovídají vůbec nic o pisateli. Většina těch na druhé straně online drátu je pak vzteklá, že na jejich “herký vešr madam” nebo “napis cubko” nepřišla žádná odpověď. Jenže, kdyby dotyčná měla odpovědět na každou zprávu, která přijde, nedělala by vůbec nic jiného. Světe div se, valná část úchylných žen totiž neleží většinu dne polonahá na kožešinách, ale maká jako šroubek.
     Často tak dochází k tomu, že prostě ztratíme chuť reagovat na cokoli a mažeme více méně vše co přijde. Může se také stát, že pisatel zkrátka špatně zvolí tu první zprávu, která prostě musí oslovit, jinak upadne v zapomnění nebo do virtuálního koše. Jeden příklad za všechny. Na jednom webu mi přišlo x zpráv, každou jsem otevřela ale většinou smazala. Některé byly s fotkou, ale pisatel zkrátka nezaujal. O několik týdnů později mi na jiný web přišla zpráva, byla fajn nešlo na ni neodepsat. Co mě ale zarazilo, byla fotka. Už mi byla poslána dříve na jiném webu, ale z nějakého důvodu jsem pisateli prostě nikdy neodpověděla. On se z něj ale vyklubal milý, inteligentní sympaťák.

     Ať to máme promyšlené jak chceme, seznamování na internetu je dílem náhody, stejně jako to v realitě. Bohužel pro muže, zatímco v realitě jsou ženy zastoupeny stejnou měrou jako muži, v online populaci tomu tak zdaleka není. Dalo by se říct, tím lépe pro ženy, ono to tak ale není. Přemíra zpráv vede k nechuti odpovídat na ně, přemíra trapných schůzek vede k nechuti chodit na ně.
A jsme zase u těch historických souvislostí. Muž je od přírody lovec a dobyvatel. Moderní doba vede k mylnému dojmu, že už to tak není, že nemusí lovit ani dobývat. Maso koupí v plastové vaničce většinou už naporcované, pokud chce dobýt něčeho nového, jediné co potřebuje jsou peníze. Ovšem příroda si najde vždy cestu. I v době virtuálního seznamování je zapotřebí umět dobývat, plánovat strategii hodnou největších vojevůdců. Takže pánové, buďte lovci a dobyvatelé, stejně jako bude špatný lovec o hladu, ten co neumí dobývat profil uchýlné ženy, zůstane neukojený.

To správné BDSM vybavení pro spoutání partnera!

Ty správné pomůcky pro spoutání partnera najdete u nás. Ať už hledáte vhodný provaz na bondage, nebo pohodlná kožená pouta pro Vaše BDSM hrátky klikněte sem.

1 Komentář
  1. Profile photo of zlobidlo
    zlobidlo 1 měsícem před

    Naprosto souhlasím krásně pravdivě řečeno Madalein. Jen doplním, že nikdy se ať je to dom a nebo sub zaměřený člověk nesmí vzdávat a jít si za svým cílem.

Máš co říct? Zanech komentář

©2017 Copyright © 2017 Korzetka.cz. BDSM magazín & seznamka

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?